Czym jest depilacja laserowa i jak się do niej przygotować?

photo 1470072508653 1be229b63562cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMHx8YmVhdXR5JTIwd29tYW58ZW58MXwwfHx8MTY0ODU2NjQ1OQixlibrb 1.2.1q80w1080

Nadmierne owłosienie nóg, okolic intymnych czy pach, powoduje dyskomfort psychiczny u wielu kobiet. Częste golenie maszynkami może być uciążliwe, a jednocześnie może spowodować podrażnienia. W efekcie taka depilacja jest niekomfortowa, a na dłuższą metę nieskuteczna.

W salonach kosmetycznych oferowane są zabiegi mające na celu usunięcie nadmiernego owłosienia, a dobrym przykładem jest depilacja laserowa. Kraków, jak większość miast, wychodzi w tym zakresie naprzeciw potrzebom współczesnych kobiet.

Gładka skóra, to zdrowie i uroda

We współczesnym świecie coraz bardziej akcentuje się zdrowy i naturalny wygląd, jednakże nadmierne owłosienie nie jest tylko związane z estetyką. Piękny wygląd gładkiej skóry przyciąga każde spojrzenie, ale warto podkreślić, że ma to wpływ na dobrą higienę, a tym samym — zdrowie.

Z tych powodów depilacja pewnych obszarów ciała jest wskazana Zabieg laserowy to najmniej inwazyjna i bezbolesna metoda, po którą sięga wiele kobiet. Jednocześnie jest to jedyny i najlepszy sposób na uwolnienie się od włosów na długo.

Jak wygląda depilowanie laserem i jak przygotować się do zabiegu?

Sam zabieg laserowy polega na naświetleniu określonego fragmentu ciała. Wysyłana w głąb skóry wiązka promieni działa na melaninę, odpowiedzialną za wzrost cebulek włosowych. To powoduje niszczenie mieszków włosowych, a tym samym zatrzymanie porostu włosów.

Przed zabiegiem warto umówić się na wizytę u kosmetyczki. Istotne jest ustalenie, czy stan skóry jest dobry i czy nie trzeba sięgać po leczenie potencjalnych zmian skórnych, gdyż do zabiegu można się zgłosić tylko i wyłącznie ze zdrową skórą.

Główne przeciwwskazania do zabiegu laserowej depilacji

Podczas wstępnej wizyty, kosmetolog dokładnie sprawdza, czy może być wykonana depilacja z użyciem lasera. Nie zawsze jest to wskazane, głównie  przez reakcję organizmu na promienie laserowe. Podstawę do dyskwalifikacji może stanowić na przykład choroba nowotworowa.

Zabieg jest również niewskazany dla kobiet w ciąży lub osób przyjmujących leki fotouczulające. Warto nadmienić, że te przyczyny dyskwalifikują do wykonania jakiegokolwiek zabiegu laserowego.

Wiele osób nadal korzysta z metody używania wosku do depilacji. Ten zabieg jest dość bolesny, szczególnie kiedy jest wykonywany na wrażliwych częściach ciała.

Inaczej wygląda sprawa, kiedy wykonywana jest depilacja laserowa. To zabieg nieinwazyjny i bezbolesny, powodujący jedynie kilkugodzinną nadwrażliwość skóry. Ta metoda staje się coraz bardziej popularna ze względu na jej trwałe skutki i długofalową eliminację problemu.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 4

Jakie szycie wybrać. Garnitur na miarę, czy szycie pasowane?

1 grudnia 2020

Garnitury oferowane są przez wiele sieci handlowych. Wybór jest ogromny i często panowie sięgają po gotowe wzory. Czy w takiej sytuacji warto zamówić garnitur szyty na miarę? A może warto…

Czytaj więcej