Wymiana drzwi zewnętrznych, dobry sposób na ocieplenie mieszkania

unnamed file 1

Nowoczesne budownictwo, już w fundamentach stosuje zasadę dobrej izolacji termicznej. Mieszkanie w nowym bloku jest tak zaprojektowane, by jak najmniej ciepła z niego uciekało. W takiej sytuacji można założyć, że zapewni mieszkańcom ciepło i niskie rachunki za ogrzewanie.

Co, jednak, gdy mieszkanie znajduje się w starym, po PRL-owskim bloku lub zaniedbanej kamienicy? Wówczas pomyśleć warto o odpowiednim dociepleniu lokum. Wymiana okien i nowe drzwi zewnętrzne do mieszkania to sprawa priorytetowa.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi?

Mieszkanie w starym budownictwie charakteryzuje się dużą przepuszczalnością ciepła. Nawet, jeśli blok jest odpowiednio ocieplony, to stare okna i zły rodzaj drzwi wejściowych może doprowadzić do drastycznych ubytków ciepła zimą. Wybierając drzwi do swojego lokalu istotne jest sprawdzenie współczynnika izolacji termicznej.

Normy europejskie wskazują poziom współczynnika na 1,5 Ud maksymalnie. Im niższa wartość, tym cieplejsze drzwi. Dobre drzwi do mieszkania, nie muszą być aż tak energooszczędne, jak drzwi do wolnostojącego domu. Cała powierzchnia budynku osłania lokal przed wiatrem i chłodem.

Jaki rodzaj wypełnienia w ciepłych drzwiach?

To, co sprawia, że drzwi są ciepłe, to materiał wypełniający wewnętrzne warstwy oraz ościeżnice. Dobrym rozwiązaniem są drzwi wypełnione pianą PUR. Jest to wyjątkowy izolator, który jednocześnie zapewnia dobrą ochronę przed hałasem.

Z innych materiałów można wymienić styropian lub wełnę mineralną. Odpowiedniej konstrukcji drzwi mają również ramę i ościeżnicę wypełnioną materiałem dociepleniowym. Przylegające do siebie idealnie elementy sprawią, że drzwi wejściowe doskonale odizolują mieszkanie od warunków zewnętrznych.

Co jeszcze warto wiedzieć o drzwiach wejściowych?

Kolejnym ważnym czynnikiem stanowiącym o wyborze drzwi wejściowych jest izolacja akustyczna. Warto sięgnąć w tym przypadku po drzwi dźwiękoszczelne stworzone z materiałów dobrze chroniących przed hałasem. Poziom przepuszczania dźwięków nie powinien wynosić więcej niż 30 dB. Wskaźnik ten pozwala na zachowanie przytulnego i cichego wnętrza.

Drzwi zewnętrzne do mieszkania lub domu nie mogą obyć się bez zabezpieczeń antywłamaniowych. Tu warto wybrać takie, które mają dużą odporność na uszkodzenia i ogień. Niewątpliwie niezbędne są dobre zabezpieczenia zamków. Ważny jest również opór, jaki drzwi sprawią potencjalnemu intruzowi.

Stare bloki są środowiskiem, gdzie o własne mieszkanie trzeba dbać w szczególny sposób. Odpowiednie zabezpieczenie przed szkodliwymi warunkami pozwoli cieszyć się ciszą, bezpieczeństwem i ciepłym wnętrzem.

Może spodobać Ci się również:

photo 1489171078254 c3365d6e359fcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3OXx8cmVhbCUyMGVzdGF0ZSUyMHJlbnRhbHxlbnwxfDB8fHwxNjkwNTU2OTQwfDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Apartament – co to jest i jak powinien wyglądać?

1 marca 2024

Przy najmie krótkoterminowym duże znaczenie ma wystrój wnętra nieruchomości. To usługa kierowana do wymagających klientów, którzy chcieliby poczuć się podczas wyjazdu jak we własnym mieszkaniu. Dlatego na potrzeby usług tworzy…

Czytaj więcej