USG kota – jak wygląda? Kiedy przeprowadzenie USG u kota jest konieczne?

photo 1632236542159 809925d85fc0cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHx2ZXR8ZW58MXwwfHx8MTY0NjMwMjg2NAixlibrb 1.2.1q80w1080

USG to badanie, które pozwala na wychwycenie wszelkich nieprawidłowości, jeżeli chodzi o zdrowie kota. Dzięki takiemu badaniu możemy obejrzeć narządy zwierzęcia, które w przypadku chorób wymagają wdrożenia odpowiedniego leczenia. Samo badanie jest bezinwazyjne, a co za tym idzie kot nie będzie odczuwał bólu. Jeżeli więc u naszego pupila konieczne jest przeprowadzenie USG, warto wiedzieć, jak wygląda to badanie.

Jak wygląda USG u kota?

Wiele chorób u zwierząt w początkowej fazie rozwija się bezobjawowo. Dodatkowo zwierze nie potrafi nam zakomunikować, że coś się z nim dzieje. Jeżeli właściciel kota zauważy jakieś niepokojące objawy, wtedy udaje się do weterynarza, a ten zleca różne badania w zależności od tego, co podejrzewa.

W przypadku USG badanie to wykonywane jest dosyć często. Samo przeprowadzenie USG nie jest skomplikowane i wygląda ono podobnie jak u człowieka. Warto jednak pamiętać, że u kotów konieczne może okazać się zgolenie sierści.

Na szczęście nie musimy robić tego sami, ponieważ czynność ta może zostać przeprowadzona w gabinecie weterynaryjnym. Przed USG jamy brzusznej kot powinien być na czczo, aby móc dokładnie obejrzeć narządy wewnętrzne. Wyniki badania otrzymujemy od razu, a więc jeżeli zajdzie taka potrzeba można szybko wdrożyć odpowiednie leczenie.

Diagnostyka ciąży u kotów

Należy pamiętać, że USG to badanie niezbędne również u kotek, które są w ciąży. Monitorowanie stanu nienarodzonych jeszcze kociąt oraz samej kocicy jest bardzo ważne. Badanie to wykonuje się w poszczególnych tygodniach ciąży.

Ten rodzaj badania jest również jedynym sposobem, aby potwierdzić lub wykluczyć ciążę. Oczywiście USG wykonuje się nie tylko u kotów, ale także wielu innych zwierząt, co oznacza, że jest ono bardzo popularne i umożliwia zobaczenie tego, co jest niewidoczne gołym okiem.

Ile kosztuje USG u kota?

Koszty USG nie są zazwyczaj wysokie, jednak kwota ta jest zróżnicowana, jeżeli chodzi o region i sam gabinet weterynaryjny. Ceny często nie przekraczają 100 zł za samo badanie. Oczywiście warto pamiętać, że tutaj dojdą także koszty wizyty u specjalisty i podanie ewentualnych leków.

Często wykonanie niektórych badań okazuje się niezbędne. Nie można, więc rezygnować z diagnostyki wyłącznie ze względu na koszty badań.

Życie i zdrowie zwierzęcia powinno być dla właściciela najważniejsze. Ponadto ceny podstawowych badań nie są wygórowane, a często w zupełności one wystarczają, aby podjąć leczenie.

Może spodobać Ci się również:

Gdzie kupić maszyny do produkcji? Dlaczego warto wybierać zaufanych sprzedawców?

1 stycznia 2022

Produkcja to główny czynnik, dzięki któremu istnieją zakłady produkcyjne. Wytwarzanie różnych części mających służyć do dalszych etapów produkcji jest niezwykle ważnym elementem. Każdy zakład zajmujący się wytwarzaniem poszczególnych części jest…

Czytaj więcej