Pies ze schroniska – co trzeba wiedzieć przed adopcją?

photo 1632236542159 809925d85fc0cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHx2ZXQlMjB2ZXRlcmluYXJ5fGVufDF8MHx8fDE3MDM4NDUyODh8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Niektórzy mówią, że pies ze schroniska będzie najbardziej wierny i oddany swojemu panu. Faktycznie jest w tym ziarno prawdy, ponieważ często do tego miejsca trafiają zwierzęta, które przeszły prawdziwe piekło. My możemy dać im odrobinę szczęścia i nowy dom, choć adopcja również wymaga kilku postanowień i załatwienia formalności. W jaki sposób dokładnie się to odbywa?

Pies ze schroniska mógł przejść wiele

Na początku trzeba pamiętać, że zwierzęta znajdujące się w schronisku często trafiają tam z domów, w których były traktowane bardzo źle. Mogą zatem być one wychudzone, okaleczone, a także wystraszone, co czasem potęgowane jest przez obecność innych zwierząt. Dlatego szukając zwierzęcia ze schroniska powinniśmy się nastawić na to, że pięknego w pełni zdrowego szczeniaczka konkretnej rasy możemy tutaj nie znaleźć.

W lecznicy dla zwierząt bardzo często przebywają starsze osobniki, które również szukają domu. Mimo swojego wieku mogą towarzyszyć nam jeszcze przez wiele lat, dlatego warto rozważyć i taki wybór. Trzeba podkreślić, że wszystkie zwierzęta ze schroniska są regularnie badane, a doświadczony vet dokładnie określi ich stan przed adopcją.

Na pierwszej wizycie nie dostaniemy zwierzęcia

Każde schronisko ma swoje procedury i nie zawsze wyjdziemy z takiego miejsca z pupilem u boku. Pierwsza wizyta polega raczej na wyborze odpowiedniego szczeniaka. Pracownicy mogą nas wtedy zapytać jakiego psa poszukujemy, zorientują się również czy mamy odpowiednie warunki, by stworzyć zwierzęciu prawdziwy dom.

Później prezentowane są wszystkie pupile i podawane są szczegółowe dane dotyczące ich zdrowia. Na tym etapie możemy śmiało dopytać o wszystkie szczegóły danej rasy, które mogą mieć wpływ na podjęcie decyzji. Jeżeli któryś z osobników przypadnie nam do gustu, możemy umówić się z pracownikami schroniska na konkretny termin odbioru zwierzęcia.

W jaki sposób przygotować się na przygarnięcie pupila?

Przede wszystkim musimy zadbać o odpowiedni transporter. Najlepiej wybrać taki, który będzie trochę większy od rozmiaru zwierzęcia, dzięki czemu łatwiej będzie go przetransportować. Przed adopcją, specjaliści z ulicy Krakusa 10 wykonają komplet badań oraz szczepień, które zabezpieczą psa przed chorobami.

Pamiętajmy, że zwierzę może być na początku płochliwe, a nawet reagować agresywnie w stosunku do nas. Z czasem z pewnością się oswoi, jednak przebyte traumy mogą dać o sobie znać w postaci mniej lub bardziej niekontrolowanego zachowania.

Może spodobać Ci się również:

photo 1632236542159 809925d85fc0cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHx2ZXR8ZW58MXwwfHx8MTY0NjMwMjg2NAixlibrb 1.2.1q80w1080

USG kota – jak wygląda? Kiedy przeprowadzenie USG u kota jest konieczne?

1 czerwca 2022

USG to badanie, które pozwala na wychwycenie wszelkich nieprawidłowości, jeżeli chodzi o zdrowie kota. Dzięki takiemu badaniu możemy obejrzeć narządy zwierzęcia, które w przypadku chorób wymagają wdrożenia odpowiedniego leczenia. Samo…

Czytaj więcej