Jaki smoking na eleganckie przyjęcie?

unnamed file 1

Jak ważny jest smoking w szafie mężczyzny podpowiedzą wszystkie przyjaciółki Jamesa Bonda. To strój nie tylko formalny i elegancki, ale dodający noszącemu go panu niebywałej dystynkcji i szarmanckości. Dlaczego więc tak wielu mężczyzn obawia się otrzymania zaproszenia na wydarzenie opatrzonego dopiskiem „Black Tie”?

Wiadomym jest, że dobrze skrojony smoking lub garnitur na zamówienie to niezawodny sposób na to, by przyciągnąć uwagę otoczenia (szczególnie damskiego). Wpływa na podniesienie prestiżu, a także na pewność siebie, co często przekłada się na sukcesy tak zawodowe, jak prywatne. Uspokoić można tu panów, że jest tylko kilka prostych zasad z którymi trzeba się zapoznać.

Zachowaj klasykę i szanuj tradycję!

Smoking jest wyznacznikiem klasy i elegancji. To jednak wiąże się z rygorystycznym podejściem do tego stroju. Czasy i moda się zmienia, ale klasyczny styl oraz czarny kolor smokingu to ponadczasowa forma, zawsze mile widziana.

Wybór jednorzędowej marynarki i dobrze dopasowanych spodni z pojedynczym lampasem, a także dodatków zagwarantuje pełen sukces. Tradycją jest założenie muszki i absolutnym jej przeciwieństwem krawat. Jeśli pan nie ma zdolności i nie umie zawiązać muchy, to jego wybór może paść na gotowe modele, szeroko dostępne w różnych odmianach. 

Dobrze dobierz krój kołnierza koszuli i mankiety!

Wybierając koszulę, sięgnij po wariant z kołnierzykiem łamanym, gdyż tylko takie pasują do muchy. Zakłada się je do smokingów, surdutów, a także fraków. Warto wiedzieć, że przy kołnierzu tradycyjnym widoczna jest opaska muszki, a to nie jest eleganckie.

Mankiety koszuli przystosowanej do smokingu nie posiadają fabrycznych guziczków. To oznacza, że musisz zaopatrzyć się w koszulę z francuskimi mankietami oraz eleganckie spinki pasujące do całości. W dobrym tonie jest wykorzystanie srebra, czerni lub bieli, a także uwidocznienie mankietów spod rękawa marynarki.

Zwróć uwagę na buty i resztę dodatków!

Tradycja i klasyka w kwestii obuwia oznacza czarne lakierowane buty, bez sznurowania. Z dodatków warto wymienić dyskretny, elegancki zegarek, najlepiej kieszonkowy, który można umieścić w kieszonce kamizelki smokingowej. Nie należy bezwzględnie zakładać zegarków sportowych, ani zbyt rzucających się w oczy.

Rzeczą niby oczywistą, a jednak czasem pomijaną w projektowaniu swojego wyglądu są skarpetki. Pamiętaj, że tylko czarne, długie i bawełniane będą eleganckim dodatkiem. Nie ma nic gorszego niż uwidoczniony nie chcący kawałek gołej nogi przy uniesieniu nogawki.

Reasumując: aby wyglądać doskonale zwróć uwagę na najmniejsze drobiazgi uzupełniające cały strój.

Może spodobać Ci się również:

Czosnek w smoothie warzywnym, dlaczego warto go dodać?

1 czerwca 2022

Czosnek jest specyficzną przyprawą, która towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat. Jest to roślina powszechna w wielu miejscach na naszej planecie, a w związku z tym, trudno znaleźć kuchnię świata, w…

Czytaj więcej