Ile kosztuje tynkowanie domu jednorodzinnego?

photo 1482731215275 a1f151646268ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Otynkowane ściany będą w pełni zabezpieczone przed działaniem wilgoci. Zaprawa nie tylko zwiększy wytrzymałość budynku, lecz również nada mu właściwego wyglądu. Przeprowadzenie prac wykończeniowych może jednak sporo kosztować… W zależności od kilku czynników opłaty mogą zostać zmniejszone lub podwyższone. Ile za tynkowanie zapłacą zwykli właściciele domu jednorodzinnego?

Koszty zależą od charakterystyki budynku…

W przypadku, gdy mamy do czynienia z nowym obiektem w stanie surowym, opłaty związane z pracami tynkarskimi mogą być mniejsze. Koszty będą generować wszystkie zabiegi dodatkowe, takie jak:

  • jednoczesne ocieplenie ścian – w takim przypadku trzeba wliczyć opłaty związane z zakupem klejów, styropianu i kosztów robocizny,
  • osuszanie i przygotowanie zniszczonej powierzchni,
  • gruntowanie podłoża,
  • przeprowadzenie prac na budynku z dużą ilością załamanych powierzchni.

W takich przypadkach opłaty za przeprowadzenie zabiegu tynkowania mogą być znacznie większe.

Technika prac też jest ważna…

Najczęściej firmy budowlane przeprowadzają tynkowanie z użyciem metod ręcznych lub agregatu tynkarskiego. W przypadku tej pierwszej techniki koszty będą znacznie wyższe. Wiąże się to ze zdecydowanie dłuższym czasem realizacji prac oraz zaangażowaniem większej ilości pracowników, którzy przeprowadzają tynkowanie.

Koszty można jednak zmniejszyć stosując agregat tynkarski. Kraków jest miastem, w którym wiele firm korzysta ze sprzętu marki Kaleta. To urządzenia, które znacznie przyspieszają i automatyzują pracę. Agregat obniży także koszt strat materiału, które często występują przy tynkowaniu ręcznym. To doskonałe rozwiązanie szczególnie do budynków o nieskomplikowanej powierzchni, które znacznie prościej będzie pokryć odpowiednią ilością zaprawy.

Ile zapłacimy za tynkowanie ścian?

Opłaty zależą oczywiście od wspomnianych czynników, oraz indywidualnych wymagań firm usługowych. Ceny mogą się delikatnie różnić również w kontekście lokalizacji planowanych działań. Często firmy realizujące usługi w miastach są droższe od ekip remontowych z mniejszych miejscowości…

Samo przygotowanie podłoża i gruntowanie będzie kosztować 5-15 zł za metr kwadratowy. Właściwy proces tynkowania zależy od zastosowanej mieszanki. Przy ręcznej pracy zapłacimy przykładowo:

  • 30-50 zł/ m2 przy tynkach cementowo-wapiennych,
  • 35-45 zł/ m2 przy tynkach gipsowych,
  • 20-40 zł/ m2 za wykonanie gładzi ze szlifowaniem.

Wykorzystując agregaty tynkarskie, koszt usług można zmniejszyć nawet o połowę. Dlatego dobrze jest sprawdzić, która firma remontowa zapewnia możliwość realizacji tynku maszynowego. Taka praca może się opłacić.

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1525170483500 d6489955a67fcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNXx8c3VpdCUyMGdyZWVufGVufDF8MHx8fDE2NDI0MTc2NDUixlibrb 1.2.1q80w1080

Garnitur, smoking, frak, czyli dress code eleganckiego mężczyzny

1 lutego 2022

Wielu panów pracujących na stanowiskach średniego i wyższego szczebla mają określony zawodowy dress code. O ile w godzinach pracy zazwyczaj jest to garnitur lub firmowy uniform, o tyle przy różnych…

Czytaj więcej