Ile kosztuje transport mebli kurierem za granicę?

photo 1446694292248 2c2a7e575b1bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHx0cnVja3MlMjB0cmFuc3BvcnRhdGlvbnxlbnwxfDB8fHwxNzA0MDA3MDUzfDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Przeprowadzka za granicę to spore wyzwanie logistyczne. Taka operacja może być przytłaczająca, zwłaszcza dla osób, które wiele czasu spędziły w obecnym lokum. Dlatego realizacja przenosin na własną rękę może być bardzo trudna i nieopłacalna. Lepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy zajmą się transportem mebli. I jak się okazuje, wcale nie wyniesie to nas zbyt wiele.

Transport mebli – na czym to polega?

Takie usługi najczęściej realizują profesjonalne firmy przeprowadzkowe lub kurierskie. W zależności od pakietu pracownicy mogą udostępnić pojazdy i kierowców na konkretne przejazdy lub godziny. Niektóre przedsiębiorstwa gwarantują także pomoc przy pakowaniu mebli i zabezpieczaniu ich na czas transportu tak, by dotarły szczęśliwie na nowe lokum.

Przewóz mebli dotyczy zarówno transportu na niewielką odległość jak i za granicę. Co prawda ta druga forma przeprowadzki może wiązać się z większymi kosztami, jednak część firm obsługujących przeprowadzki oferuje i taką możliwość. Rozwiązanie ma przy tym dużą zaletę – nie musimy w tym przypadku samodzielnie szukać dostosowanych pojazdów transportowych i kierowców, którzy zajęliby się naszymi akcesoriami.

Kiedy transport mebli za granicę się opłaca?

Przeprowadzka do sąsiedniego kraju to spore wyzwanie logistyczne. Część rodzin, które decydują się na rozpoczęcie życia w zupełnie nowym miejscu zostawia wszystkie akcesoria i meble w aktualnym mieszkaniu. W niektórych przypadkach opcja zakupu akcesoriów na miejscu jest faktycznie korzystniejsza.

Czy warto zatem przewozić posiadane akcesoria na nowe miejsce? To zależy od ich wartości. Jeżeli w naszym mieszkaniu przechowujemy ręcznie zdobione meble i akcesoria o sporej wartości również sentymentalnej, można zdecydować się na transport mebli. Gdy jednak w aktualnym lokalu dysponujemy klasycznym wyposażeniem, warto rozważyć opcję zakupu nowych mebli już po przenosinach.

Ile to będzie kosztować?

Opłaty za przewóz mebli zależą przede wszystkim od długości drogi transportu oraz ilości akcesoriów, które planujemy przetransportować. Do tego warto również doliczyć opłaty celne oraz inne wydatki, jakie kierowcy poniosą w czasie przejazdu.

Szacuje się, że koszt przeprowadzki za granicę może wynieść kilka do kilkunastu tysięcy złotych. Kluczową rolę odgrywa tu odległość – przewóz mebli do Niemiec wyniesie zdecydowanie mniej niż ich transport na przykład do Stanów Zjednoczonych.

Może spodobać Ci się również:

photo 1573164574230 db1d5e960238ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Digitalizacja – co to? W jakich miejscach digitalizacja znajduje zastosowanie?

1 lutego 2023

Digitalizacja jest pojęciem, które znajduje zastosowanie w wielu firmach, korzystających z nowoczesnych rozwiązań, jeżeli chodzi o prowadzenie firmy. Proces digitalizacji towarzyszy nam już od bardzo dawna, jednak wciąż niektóre z…

Czytaj więcej