Co daje woskowanie auta?

unnamed file

Aby zabezpieczyć powłokę lakierniczą przed zarysowaniami czy efektami korozji, oprócz standardowego czyszczenia można przeprowadzić również woskowanie. To proces, dzięki, któremu uzyskamy czystą, błyszczącą powierzchnię odporną na działanie czynników atmosferycznych. Woskowanie pozwala również zabezpieczyć miejsca o delikatnej strukturze lakierniczej przed działaniem wilgoci lub mrozów. Na czym to polega?

Zalety woskowania pojazdu

To technika zabezpieczenia powierzchni, dzięki, której lakier staje się bardziej odporny na działanie zewnętrznych czynników, takich jak deszcz, śnieg czy grad. Pasta woskowa tworzy ochronną powłokę, która izoluje znajdujący się poniżej lakier. Dzięki temu procesowi można przygotować osłonę, a także wypełnić rysy, otarcia i inne ubytki, w które mogłaby przedostawać się wilgoć.

Woskowanie pojazdu jest jednym z elementów procesu o nazwie auto detailing. Kraków jest miastem, w którym wiele serwisów proponuje taką usługę. Polega on na przeprowadzeniu dokładnego wyczyszczenia pojazdu od wewnątrz jak i na zewnątrz. Pełny cykl obejmuje nie tylko pozbycie się brudu i kurzu, lecz także zabezpieczenie części samochodowych przed ponownym zabrudzeniem i działaniem zewnętrznych czynników.

Co należy zrobić przed woskowaniem?

Zakupioną pastę, można nakładać wyłącznie na w pełni suchą i przygotowaną powierzchnię lakieru. Przed woskowaniem, trzeba więc dokładnie umyć wszystkie elementy karoserii. Do tego najlepiej wykorzystać środki myjące i szampony dostosowane do pielęgnacji pojazdów. W czyszczeniu trudniejszych zabrudzeń, z pewnością pomogą specjalne glinki.

Po wysuszeniu można rozpocząć proces woskowania. Warto wcześniej jednak zwrócić uwagę na preparat, z którego pomocą zamierzamy przeprowadzić detailing. W przypadku ręcznego woskowania lepiej sprawdzą się produkty o konsystencji olejku. Starsze pojazdy z licznymi rysami i utlenieniami lakieru można pokryć woskiem w postaci pasty.

Jak woskować nowy pojazdy?

W przypadku samochodów, które niedawno opuściły salon, woskowanie należy przeprowadzać starannie, aby nie spowodować dodatkowych zadrapań i rys na strukturze lakieru. Przed przystąpieniem do procesu, należy dokładnie odtłuścić i oczyścić powierzchnie lakieru. W ten sposób efekt pracy utrzyma się znacznie dłużej.

W przypadku nowego lakieru skutecznym sposobem jest przeprowadzenie ręcznego woskowania. Proces ten można przeprowadzić także za pomocą myjni bezdotykowej, tutaj jednak efekt może nie być zadowalający. Do woskowania warto wykorzystać miękkie aplikatory z gąbki oraz mikro włókno. Gąbki kuchenne, które często wykorzystywane są przed niedoświadczonych kierowców nie są tu dobrym rozwiązaniem – mogą one spowodować powstanie rys i mikrouszkodzeń w lakierze!

Może spodobać Ci się również:

co wykorzystuje sie w procesie termoformowania jak dokladnie przebiega ten rodzaj produkcji.jpg

Co wykorzystuje się w procesie termoformowania? Jak dokładnie przebiega ten rodzaj produkcji?

1 kwietnia 2024

Zapewne słyszałeś o metodzie termoformowania, ale czy wiesz coś więcej na temat tego sposobu produkcji? Ponadto czy wiesz, co możesz otrzymać za pomocą termoformowania i jak się ono dokładnie odbywa?…

Czytaj więcej