Wymiana drzwi zewnętrznych, dobry sposób na ocieplenie mieszkania

unnamed file 1

Nowoczesne budownictwo, już w fundamentach stosuje zasadę dobrej izolacji termicznej. Mieszkanie w nowym bloku jest tak zaprojektowane, by jak najmniej ciepła z niego uciekało. W takiej sytuacji można założyć, że zapewni mieszkańcom ciepło i niskie rachunki za ogrzewanie.

Co, jednak, gdy mieszkanie znajduje się w starym, po PRL-owskim bloku lub zaniedbanej kamienicy? Wówczas pomyśleć warto o odpowiednim dociepleniu lokum. Wymiana okien i nowe drzwi zewnętrzne do mieszkania to sprawa priorytetowa.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi?

Mieszkanie w starym budownictwie charakteryzuje się dużą przepuszczalnością ciepła. Nawet, jeśli blok jest odpowiednio ocieplony, to stare okna i zły rodzaj drzwi wejściowych może doprowadzić do drastycznych ubytków ciepła zimą. Wybierając drzwi do swojego lokalu istotne jest sprawdzenie współczynnika izolacji termicznej.

Normy europejskie wskazują poziom współczynnika na 1,5 Ud maksymalnie. Im niższa wartość, tym cieplejsze drzwi. Dobre drzwi do mieszkania, nie muszą być aż tak energooszczędne, jak drzwi do wolnostojącego domu. Cała powierzchnia budynku osłania lokal przed wiatrem i chłodem.

Jaki rodzaj wypełnienia w ciepłych drzwiach?

To, co sprawia, że drzwi są ciepłe, to materiał wypełniający wewnętrzne warstwy oraz ościeżnice. Dobrym rozwiązaniem są drzwi wypełnione pianą PUR. Jest to wyjątkowy izolator, który jednocześnie zapewnia dobrą ochronę przed hałasem.

Z innych materiałów można wymienić styropian lub wełnę mineralną. Odpowiedniej konstrukcji drzwi mają również ramę i ościeżnicę wypełnioną materiałem dociepleniowym. Przylegające do siebie idealnie elementy sprawią, że drzwi wejściowe doskonale odizolują mieszkanie od warunków zewnętrznych.

Co jeszcze warto wiedzieć o drzwiach wejściowych?

Kolejnym ważnym czynnikiem stanowiącym o wyborze drzwi wejściowych jest izolacja akustyczna. Warto sięgnąć w tym przypadku po drzwi dźwiękoszczelne stworzone z materiałów dobrze chroniących przed hałasem. Poziom przepuszczania dźwięków nie powinien wynosić więcej niż 30 dB. Wskaźnik ten pozwala na zachowanie przytulnego i cichego wnętrza.

Drzwi zewnętrzne do mieszkania lub domu nie mogą obyć się bez zabezpieczeń antywłamaniowych. Tu warto wybrać takie, które mają dużą odporność na uszkodzenia i ogień. Niewątpliwie niezbędne są dobre zabezpieczenia zamków. Ważny jest również opór, jaki drzwi sprawią potencjalnemu intruzowi.

Stare bloki są środowiskiem, gdzie o własne mieszkanie trzeba dbać w szczególny sposób. Odpowiednie zabezpieczenie przed szkodliwymi warunkami pozwoli cieszyć się ciszą, bezpieczeństwem i ciepłym wnętrzem.

Może spodobać Ci się również:

photo 1470116945706 e6bf5d5a53cacropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHxnaXZpbmclMjBiaXJ0aHxlbnwxfDB8fHwxNjUxNjUwNTg2ixlibrb 1.2.1q80w1080

Depresja poporodowa jak pomóc? Jak rozpoznać depresję poporodową u kobiety?

1 kwietnia 2022

Narodziny dziecka to szczęśliwy moment dla obojga rodziców. Pojawienie się malucha powoduje, że dotychczasowe życie całkowicie się zmieni. Niestety zdarza się, że narodziny dziecka związane są z wieloma problemami m.in.…

Czytaj więcej