USG kota – jak wygląda? Kiedy przeprowadzenie USG u kota jest konieczne?

photo 1632236542159 809925d85fc0cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHx2ZXR8ZW58MXwwfHx8MTY0NjMwMjg2NAixlibrb 1.2.1q80w1080

USG to badanie, które pozwala na wychwycenie wszelkich nieprawidłowości, jeżeli chodzi o zdrowie kota. Dzięki takiemu badaniu możemy obejrzeć narządy zwierzęcia, które w przypadku chorób wymagają wdrożenia odpowiedniego leczenia. Samo badanie jest bezinwazyjne, a co za tym idzie kot nie będzie odczuwał bólu. Jeżeli więc u naszego pupila konieczne jest przeprowadzenie USG, warto wiedzieć, jak wygląda to badanie.

Jak wygląda USG u kota?

Wiele chorób u zwierząt w początkowej fazie rozwija się bezobjawowo. Dodatkowo zwierze nie potrafi nam zakomunikować, że coś się z nim dzieje. Jeżeli właściciel kota zauważy jakieś niepokojące objawy, wtedy udaje się do weterynarza, a ten zleca różne badania w zależności od tego, co podejrzewa.

W przypadku USG badanie to wykonywane jest dosyć często. Samo przeprowadzenie USG nie jest skomplikowane i wygląda ono podobnie jak u człowieka. Warto jednak pamiętać, że u kotów konieczne może okazać się zgolenie sierści.

Na szczęście nie musimy robić tego sami, ponieważ czynność ta może zostać przeprowadzona w gabinecie weterynaryjnym. Przed USG jamy brzusznej kot powinien być na czczo, aby móc dokładnie obejrzeć narządy wewnętrzne. Wyniki badania otrzymujemy od razu, a więc jeżeli zajdzie taka potrzeba można szybko wdrożyć odpowiednie leczenie.

Diagnostyka ciąży u kotów

Należy pamiętać, że USG to badanie niezbędne również u kotek, które są w ciąży. Monitorowanie stanu nienarodzonych jeszcze kociąt oraz samej kocicy jest bardzo ważne. Badanie to wykonuje się w poszczególnych tygodniach ciąży.

Ten rodzaj badania jest również jedynym sposobem, aby potwierdzić lub wykluczyć ciążę. Oczywiście USG wykonuje się nie tylko u kotów, ale także wielu innych zwierząt, co oznacza, że jest ono bardzo popularne i umożliwia zobaczenie tego, co jest niewidoczne gołym okiem.

Ile kosztuje USG u kota?

Koszty USG nie są zazwyczaj wysokie, jednak kwota ta jest zróżnicowana, jeżeli chodzi o region i sam gabinet weterynaryjny. Ceny często nie przekraczają 100 zł za samo badanie. Oczywiście warto pamiętać, że tutaj dojdą także koszty wizyty u specjalisty i podanie ewentualnych leków.

Często wykonanie niektórych badań okazuje się niezbędne. Nie można, więc rezygnować z diagnostyki wyłącznie ze względu na koszty badań.

Życie i zdrowie zwierzęcia powinno być dla właściciela najważniejsze. Ponadto ceny podstawowych badań nie są wygórowane, a często w zupełności one wystarczają, aby podjąć leczenie.

Może spodobać Ci się również:

Jak czyścić buty sportowe? Sprawdź co zrobić, by produkty dłużej mogły być używane

1 grudnia 2021

Kupując profesjonalne obuwie sportowe, musimy liczyć się z wyższymi kosztami. Płacąc wiele, mamy nadzieję, że produkty będą przez nas wykorzystywane w dłuższym czasie. Aby jednak tak się stało, należy odpowiednio…

Czytaj więcej