Urządzamy salon, czyli jak dobrać fotele do reszty mebli?

photo 1616627686779 4c283d92766ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2fHxkcmVzc2VyfGVufDF8MHx8fDE2NTQ1MDkxMjkixlibrb 1.2.1q80w1080

Nawet malutki salonik w niewielkim mieszkaniu jest wyjątkowym miejscem, w którym toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Przede wszystkim istotne jest takie jego urządzenie, by po ciężkim dniu można było tu w pełni odpocząć. Dlatego też warto w sposób przemyślany zaprojektować tę przestrzeń i wybrać odpowiednie meble.

Meble do salonu powinny tworzyć spójną, elegancką całość, a jednocześnie warto postawić na ich praktyczne zastosowanie Z pewnością na tej przestrzeni może znaleźć się sofa, komody pokojowe, czy szafka RTV. Dodatkowo warto pomyśleć o stoliku kawowym lub ławie i dobrać do tego właściwe fotele do salonu.

Wygodny fotel do salonu, czyli jaki?

Fotele to takie siedziska, które sprzyjają relaksowi, a usadowienie się z książką w wygodnym fotelu zapewnia wyjątkowo miły odpoczynek. Wybór fotela wypoczynkowego to jednak rzecz indywidualna, zależna od osobistych potrzeb. W salonie można postawić jeden rozłożysty, duży egzemplarz, albo dwa mniejsze dostosowane do innych mebli.

To, jaki fotel do salonu wybierzemy, zależne jest od powierzchni użytkowej, kolorystyki i ogólnego stylu, w jakim urządzamy mieszkanie. Tu warto nadmienić, że dobrze dobrany fotel w salonie, kanapa i potencjalnie pufy powinny być wykonane w podobnym stylu i z tego samego materiału. Salon nabiera harmonijnego wyglądu, co przedkłada się na lepsze samopoczucie.

Dobór fotela do stylu i kolorystyki

Salon w stylu skandynawskim, klasycznym, czy retro, wymaga dobrego projektu aranżacyjnego. Minimalizm zakłada dobór mebli zajmujących mniej miejsca i takich, które same w sobie są w stylu eleganckim, choć ascetycznym. Kolory królujące w takiej aranżacji to chłodne szarości, biel i inne barwy w stonowanym odcieniu.

W takiej aranżacji można zdecydować się na małe fotele, czy pufy, albo  jeden, duży fotel uszak. W innych stylach fotel salonowy może być tak dobrany, by zapewniać wygodę, a jednocześnie nie zagracać powierzchni. Tu możemy też zastosować różne, żywe barwy, aczkolwiek należy pamiętać, że fotel to taki mebel, który łatwo się brudzi.

Rozkładamy fotel do salonu

W niewielkim mieszkaniu czasem brakuje miejsca dla przyjezdnych gości i pojawia się problem ze spaniem. Salon, w związku z tym może pełnić rolę tymczasowej sypialni gościnnej. Nadal jednym z najlepszych rozwiązań takiego problemu jest zakup fotela rozkładanego.

Taki mebel na co dzień pełni funkcję przytulnego siedziska, a w wyjątkowych sytuacjach zmienia się w równie wygodną leżankę. Wielofunkcyjny, nowoczesny fotel to dobry pomysł na urządzenie również małej kawalerki, gdzie nie ma szans na aranżację oddzielnej sypialni.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Ile kosztuje prowadzenie księgowości przez biuro rachunkowe? Dlaczego firmy powinny korzystać z takich usług?

1 grudnia 2021

Prowadzenie księgowości to bardzo odpowiedzialne zadanie. Jeśli zakładamy firmę, a nie mamy wystarczającej wiedzy na ten temat, warto pomyśleć o nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym. Takie rozwiązanie odciąży przedsiębiorcę, a…

Czytaj więcej