Meble do samodzielnego montażu – jak zmieniły branżę meblarską?

photo 1545034210 264a82b4688bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxmdXJuaXR1cmUlMjBzb2ZhfGVufDF8MHx8fDE2NDU2MDkxNTAixlibrb 1.2.1q80w1080

 

Już chyba każdy z nas miał okazję nabyć jakiś mebel, który musiał sam sobie poskładać. Za pierwszym razem najprawdopodobniej czułeś nie niepewnie. No bo jak to tak, masz poskładać szafkę z półkami, chociaż na temat stolarstwa meblowego nie masz zielonego pojęcia? Zapewne też zachęcony pierwszym sukcesem kupowałeś potem takie meble wielokrotnie. Meble w paczkach do samodzielnego montażu to obecnie najczęściej oferowany sposób ich sprzedaży. Czy to jest korzystne i dla kogo?

Prosta instrukcja skomplikowanego mebla.

 

Tutaj naprawdę wszystko musi się udać. Elementy są tak zaprojektowane, żeby idealnie do siebie pasować, mają nawiercone otwory dokładnie w tych miejscach, co trzeba, dopasowane do tego kołki, gwoździe i wkręty (zawsze w nadmiarze, na wypadek zgubienia, złamania). W zestawie jest także klej i klucz imbusowy, którego końcówka jest dopasowana go wielkości wkrętów. Oczywiście paczka zawiera instrukcję montażu. Napisana jest prosto, w większości to instrukcja obrazkowa, którą łatwo rozszyfrować. Okazuje się, że większość osób uwielbia wręcz składanie takich mebli. To jak budowanie z klocków dla dorosłych. Na końcu powstają meble, z których zwyczajnie jesteś dumny. Masz satysfakcję z prawidłowo ułożonych klocków, które tworzą praktyczne dzieło.

Praktycznie wszystkie meble możesz zamówić w paczkach. Muszą być tylko odpowiednio rozplanowane i przygotowane przez producenta. Małe szafki złożysz całkowicie samodzielnie. W przypadku dużych szaf, łóżek, kanap lub narożników najlepiej poprosić kogoś o pomoc.

Dla kogo meble do samodzielnego montażu są korzystne?

Okazuje się, że obydwie strony i nabywca i producent mają korzyść z takiej metody produkcji mebli.

  1. Przede wszystkim to ogromna oszczędność na powierzchniach magazynowych. Złożone meble zajmują dużo miejsca, te w płaskich paczkach mogą sobie czekać na regałach na nasze zamówienie. A umówmy się, my jako klienci czekać nie lubimy. Meble w paczkach możemy dostać od ręki zaraz po zakupie.
  2. Mniej miejsca zajmują także w transporcie, a co za tym idzie większa ich ilość, zmieści się podczas dostawy. To zmniejsza jej koszty.
  3. Łatwiej także przenosić meble w paczkach. Trzeba je przenosić kilkukrotnie. Z zakładu stolarskiego do samochodu, potem z auta do mieszkania nabywcy. Tutaj zaś bywa różnie. Wąskie klatki schodowe, wielopiętrowe budynki, brak windy, ciasne przejścia. Paczki mieszczą się w nich bez problemu i są lekkie. Złożona szafa lub sofa stanowiłyby ogromny problem.
  4. Składając swoje meble samodzielnie, widzisz dokładnie, z jakich materiałów rzeczywiście zostały wykonane, że poszczególne elementy są zrobione starannie.

Meble do samodzielnego montażu, to praktyczne rozwiązanie korzystne dla obydwu stron. Wymagają od ciebie trochę wysiłku, ale są tańsze. Poza tym dla wielu osób ich składanie to relaks i doskonała zabawa.

 

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 6

Jak zrobić matowe szkło? Opis techniki dekoracji butelek

1 grudnia 2020

Choć wielu producentów stawia na oryginalnie lśniącą powierzchnię opakowania szklanego, w przypadku ekskluzywnych trunków stosuje się coraz częściej matowe motywy dekoracyjne. Butelka taka ma elegancki i oryginalny wygląd, a dzięki…

Czytaj więcej