Laserowe zabiegi regenerujące w kosmetologii i medycynie estetycznej

photo 1517212160285 e9fbf358c905cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxiZWF1dHklMjB3b21hbnxlbnwxfDB8fHwxNjQ4NTY2NDU5ixlibrb 1.2.1q80w1080

Ostanie lata w medycynie estetycznej i kosmetologii to ciągły rozwój i wykorzystywanie coraz większej liczby narzędzi do leczenia oraz pielęgnacji skóry. Laserowe zabiegi stają się coraz bardziej popularne z wielu względów. Skutecznie usuwają defekty skóry, pomocne są  w leczeniu schorzeń dermatologicznych oraz doskonale wpływają młody wykład cery.

Nowoczesne salony medycyny estetycznej mają w swojej ofercie wiele zabiegów związanych z użyciem lasera. Promieniowanie przydatne jest przy takich okazjach, jak na przykład zamykanie naczynek. Kraków jest jednym z wielu miast, gdzie są profesjonalnie wyposażone w lasery gabinety kosmetyczne.

Kosmetyka i dermatologia, na co przydają się zabiegi laserowe?

W kosmetyce działanie promieni laserowych wykorzystuje się do odbudowy połączeń kolagenowych oraz do pobudzenia tkanki do wytwarzania malaniny. Oba czynniki poprawiają stan skóry, która szybko nabiera blasku i się ujędrnia. Laserowe fotoodmładzanie doskonale redukuje zmarszczki oraz wygładza twarz dojrzałą, a także niweluje oznaki zmęczenia.

W dermatologii czasem zalecane są zabiegi laserowe mające na celu leczenie wielu skórnych schorzeń. Będzie to usuwanie rumienia, czy też zamykanie naczynek. Te zabiegi powinny być ordynowane przez specjalistę, przy określeniu wyraźnych wskazań.

Na czym polega laserowy zabieg i kto go wykonuje?

Zabiegi laserowe wykonywane są pod nadzorem lekarza, przy udziale wyspecjalizowanego personelu. Laser powinien być obsługiwany po przeszkoleniu pracowników z zakresu jego obsługi i działania. Pacjent powinien dostać jasne informacje jak wygląda dany zabieg oraz jakie są późniejsze kroki w rekonwalescencji.

Promienie lasera inaczej działają w każdym zabiegu. Do usuwania nadmiernego owłosienia, będzie stosowane urządzenie emitujące energię zdolną uszkodzić strukturę porostu włosa. W przypadku zamykania naczynek krwionośnych promień musi dotrzeć do hemoglobiny i rozgrzać tkankę wywołując koagulację.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu laserowego.

Główne wskazania do zabiegów przy pomocy lasera to usuwanie brodawek lub znamion. Również w przypadku trądziku różowatego warto skorzystać z takiej formy leczenia. 

Przeciwwskazaniem do wykonania laserowego zabiegu na pewno jest stan zapalny pochodzenia bakteryjnego lub wirusowego. Wówczas najpierw należy wyleczyć go, a następnie odczekać i dopiero wykonać odpowiednie zabiegi. Zabiegi laserowe są również niewskazane dla kobiet w ciąży i osób z fotoalergią.

Istotne jest, by zmiany chorobowe poddane były konsultacji lekarskiej i z zalecenia medycznego wykonane.

Może spodobać Ci się również:

photo 1520607162513 77705c0f0d4aixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Odpowiedzialność i sumienność, czyli dobre praktyki w zawodzie rekrutera

1 lutego 2022

Zawód rekrutera jest zajęciem, w którym odpowiedzialność oraz sumienność powinna być kluczowa. Świadomość, jakie błędy mogą się pojawić, a także wiedza, jak ich unikną pomagają rekruterowi s doskonaleniu metod i…

Czytaj więcej