Koktajl owocowy, czy naturalny sok owocowy na śniadanie?

photo 1543726608 cd6c78645ba1cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2MHx8anVpY2VzJTIwbmF0dXJhbHxlbnwxfDB8fHwxNjYzMTgxOTAyixlibrb 1.2.1q80w1080

Soki, smoothie i koktajle warzywne lub owocowe zyskały w ostatnich latach ogromną popularność. Są doskonałym rozwiązaniem na śniadanie lub zdrową przekąskę w ciągu dnia. Obie formy  są łatwym sposobem na dostarczenie organizmowi witamin i niezbędnych mikroelementów. Dobrze skomponowany koktajl nie tylko zapewnia wartości odżywcze, ale może zastąpić śniadanie, zaspokajając głód na kilka godzin.

Sok co prawda nie jest tak pożywny, ale jest to najzdrowsza i najłatwiej przyswajalna forma dostarczenia ciału niezbędnych składników odżywczych. Jakie zalety ma regularne spożywanie owoców i warzyw w postaci soku lub koktajlu? Podpowiadamy poniżej. 

Sok i koktajl owocowy lub warzywny zamiast kromki chleba

Koktajl owocowy lub warzywny przygotowywany jest z wielu różnych składników, zmieszanych ze sobą w blenderze. Istnieją różne przepisy na koktajle, w których można połączyć jabłko, ananas czy jeżynę z dobrze dobranymi dodatkami, a bazą tej kompozycji może być jogurt lub mleko.

Sok owocowy to po prostu sok ze świeżych lub mrożonych owoców, który może doskonałym uzupełnieniem śniadania. Warto pamiętać, że naturalne soki przecierowe są pełnowartościowe i najzdrowsze. Taki na przykład sok jabłkowy z dodatkiem miąższu to idealna przekąska na drogę, jeśli nie ma czasu na zrobienie śniadania.

Wieloowocowe soki i smoothie, jak wpływają na zdrowie?

Dieta bogata w owoce i warzywa jest kluczowa dla utrzymania zdrowia organizmu. Smoothie owocowe może być uzupełnieniem tradycyjnego śniadania. Składa zwykle się z kilku rodzajów owoców zblendowanych i okraszonych dodatkami, jak np. migdały, płatki, czy kakao. Składniki różnią się w zależności od przepisu, ale zazwyczaj obejmują jabłka, gruszki, banany i wiele innych owoców.

Ze względu na naturalne cukry i witaminy, soki owocowe są uważane za doskonałą opcję śniadaniową dla diabetyków. Są również doskonałym wyborem dla osób z nadciśnieniem, ponieważ mają niską zawartość tłuszczu. Sok wieloowocowy nie podniesie poziomu cukru we krwi tak jak zwykłe jedzenie, a  jest również naładowany witaminami i przeciwutleniaczami, które pomagają organizmowi skuteczniej wchłaniać składniki odżywcze z pożywienia i suplementów.

Najlepsze dodatki uzupełniające koktajle i smoothie owocowe

Wśród dodatków do koktajli można przebierać, tak wielka jest ich różnorodność. Poza tradycyjnymi płatkami, rodzynkami, czy wiórkami kokosowymi, można sięgnąć po spirulinę lub jagody goi. 

Warto też użyć miodu do smaku i przypraw takich jak cynamon i gałka muszkatołowa. Po przygotowaniu koktajl owocowy tak doprawiony będzie nie tylko zdrowy i pożywny, ale również pyszny.

https://lifeberry.pl/lesna-przygoda/

Może spodobać Ci się również:

photo 1609207825181 52d3214556ddcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHxkZW50aXN0JTIwZGVudGlzdHJ5fGVufDF8MHx8fDE2NDg1NjY4OTUixlibrb 1.2.1q80w1080

Zęby mądrości – zostawić, czy lepiej wyrwać? Po co nam ósemki?

1 kwietnia 2022

Ósemki są to zęby, które wyrastają jako ostatnie, niekiedy w późnym wieku dojrzewania. W większości nie nastręczają one problemów zdrowotnych, poza trudnym, dokładnym ich oczyszczeniem. Jednakże bywają przypadki, kiedy zęby…

Czytaj więcej