Kiedy dorosłemu człowiekowi przydaje się aparat ortodontyczny?

photo 1598531228433 d9f0cb960816cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxN3x8ZGVudGlzdCUyMGRlbnRpc3RyeXxlbnwxfDB8fHwxNjQ4NTY2ODk1ixlibrb 1.2.1q80w1080

Aparat ortodontyczny to najskuteczniejsze narzędzie do leczenia wad rozwojowych zębów, które są źle ustawione w szczęce. Problemy pojawiają się już w wieku dziecięcym, ale nie zawsze rodzice w tej sprawie interweniują. Mały człowiek dorasta, niestety zęby, które nieprawidłowo się rozwinęły, same się nie naprawią.

Chcąc mieć proste zęby i ładny uśmiech, dorośli decydują się na wizytę u ortodonty. Aby zrealizować cel, należy znaleźć dobrego specjalistę w tej dziedzinie Poza wprowadzonym leczeniem, ortodonta wytłumaczy, jak dbać o zęby i dlaczego noszenie aparatu jest takie ważne. Warto pamiętać o tym, że nie tylko o urodę zębów tu chodzi.

Zaniedbana wada zgryzu, jakie są tego konsekwencje?

Wszelkie nieprawidłowości anatomiczne uzębienia, które nie są w porę leczone, w wieku dorosłym prowadzą często do przykrych konsekwencji. Dlatego warto w każdym wieku sięgnąć po aparat nazębny, który dobierze ortodonta. Kraków, czy inne, duże miasta, to miejsca, gdzie można znaleźć odpowiedniego stomatologa.

Jedną z takich konsekwencji braku korygowania źle ustawionego uzębienia jest wada wymowy, która z wiekiem może się pogłębiać. Mogą też pojawić się poważniejsze dolegliwości w stawach skroniowo-żuchwowych, a także chroniczne bóle głowy. Proste zęby łatwiej pielęgnować, a tym samym można na długo zachować ich zdrowy stan i piękny wygląd.

Jak działa aparat nazębny i czy to leczenie boli?

Aparat ortodontyczny ma proste działanie, polegające na uciskaniu źle ustawionych zębów. W następstwie tego następuje ich przemieszczenie na właściwą pozycję. Jest to powolny proces naprawczy i potrzeba niekiedy kilku lat, by osiągnąć zamierzony skutek.

Leczenie ortodontyczne nie należy do bolesnych, jedynie zabieg założenia aparatu i pierwsze dni mogą powodować dyskomfort. Ból nie jest jednak intensywny i po krótkim czasie zanika, zostawiając na dłużej wrażenie uciskania. Jest to efekt korygującego działania aparatu na zęby i można się do niego przyzwyczaić.

Aparat ortodontyczny dla dorosłych, jaki wybrać?

Aparaty ortodontyczne występują w dwóch rodzajach: ruchomym i stałym. Ruchome modele regularnie są zdejmowane i przeznaczone głównie dla dzieci i młodzieży. Stałe aparaty, przeznaczone m.in. dla dorosłych, są zakładane na określony przez ortodontę czas i tylko okresowo zdejmowane w celu kontrolowania efektów.

To, jakiego rodzaju aparat wybierzemy, zależy od zaleceń lekarskich, stopnia deformacji zębów oraz indywidualnych uwarunkowań. Należy przy tym pamiętać, żeby przed założeniem aparatu wyleczyć wszystkie zęby i pozbyć się kamienia nazębnego.

Może spodobać Ci się również:

photo 1538128835124 7805d3fd3f43cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyM3x8ZG9nJTIwY2F0fGVufDF8MHx8fDE2NDUwMTk4NjIixlibrb 1.2.1q80w1080

Ile koty powinny jeść? Sprawdź jak dostosować dietę dla pupila

1 lutego 2022

Koty to zwierzęta, które szybko wypracowują własną rutynę życia. Dla nich dzień jest pełen harmonii oraz wyuczonych rytuałów. Podobnie jest również z karmieniem pupila. Warto dostarczać mu właściwą porcję pożywienia…

Czytaj więcej