Jakie szlifierki do otworów pozwalające na obróbkę stali?

Jakie szlifierki do otworów pozwalające na obróbkę stali?

Na taśmie produkcyjnej detali nie może zabraknąć urządzeń do przygotowania otworów. W tym celu można zastosować nowoczesne szlifierki, które służą do obróbki powierzchni bocznej, dna wgłębień i większych wylotów. Znajdują one zastosowanie podczas przygotowania precyzyjnej budowy elementów, takich jak części do maszyn i urządzeń, elementów wykorzystywanych w przemyśle motoryzacyjnym czy elektrycznym. Urządzenia te mogą przyspieszyć proces produkcji, warto więc w nie zainwestować.

Charakterystyczne cechy szlifierek

Szlifierki do metalu posiadają układ hydrostatycznego łożyskowania wrzeciona średnicy. Zapewnia on cichą, wydajną pracę urządzenia oraz wysoką wytrzymałość jego elementów. Prowadnice stołu roboczego zabezpieczone są przez system smarowania hydrostatycznego, które znacznie ogranicza tarcie.

Urządzenia odznaczają się szerokim zakresem szlifowania – wynosi on od 6 do 200 milimetrów. W zależności od modelu klient może też w dowolny sposób dopasować prędkość obrotową wrzeciona oraz prędkość posuwu na poszczególnych osiach. urządzenie ma stosunkowo niewielką wagę, jednak masywna i stabilna konstrukcja ułatwi przeprowadzenie wiercenia otworów.

Numeryczne sterowanie ułatwi działanie

Obrabiarka do metalu posiada nowoczesny system sterowania numerycznego, dzięki któremu możliwe jest przygotowanie precyzyjnych otworów w określonym punkcie. Oprogramowanie dostarczone razem z urządzeniem umożliwia wykonanie projektu z najdrobniejszymi szczegółami.

System CNC wykorzystuje różne typy współrzędnych przestrzennych prostokątnych i biegunowych, dzięki którym znacznie łatwiej jest określić miejsce, szerokość oraz głębokość przygotowanego otworu. Umożliwia to opracowanie detalu na najwyższym poziomie, którego bez problemów można będzie dopasować do innych elementów.

Jak wygląda szlifowanie otworów w metalu?

Proces produkcji przeprowadzany jest poprzez wydajny osprzęt złożony ze ściernicy umocowanej na końcu trzpienia oraz wrzeciona, które napędza urządzenie zwiercające. Najczęściej wrzeciennik ściernicy wykonuje ruch wzdłuż osi obrabianego przedmiotu, który został przymocowany w uchwycie tokarskim.

Przygotowywany detal poddawany jest ruchowi obrotowemu wspólnie z wrzecionem urządzenia. Wrzeciennik dodatkowo wykonuje ruchy w kierunku prostopadłym do osi, dzięki temu umożliwia przygotowanie otworów z innego kąta wiercenia. Nowoczesne obrabiarki do metalu posiadają kilka wrzecion, które mogą poruszać się w sposób niezależny od siebie.

Może spodobać Ci się również:

photo 1573164574001 518958d9baa2ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Zarządzanie projektami – jak zacząć? Kilka ważnych wskazówek dotyczących przygotowania projektu

1 maja 2022

Zarządzanie projektem to zazwyczaj dosyć trudny temat. Wszelkie czynności związane z zarządzaniem projektami muszą być zgodne z określonymi zasadami, a co za tym idzie, należy mieć tutaj odpowiednią wiedzę. Od…

Czytaj więcej