Jakie buty do gry w piłkę nożną będą idealne?

photo 1605733160314 4fc7dac4bb16cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxib290c3xlbnwxfDB8fHwxNjYwNzU4NDk0ixlibrb 1.2.1q80w1080

Gry zespołowe mogą być świetną formą spędzenia wolnego czasu. Do takiego sportu trzeba się jednak odpowiednio przygotować. Wygodne ubranie to podstawa, szczególne znaczenie mają też właściwie dopasowane buty. Dziś sprawdzimy, które warianty najlepiej sprawdzą się podczas gry w piłkę nożną…

Wiele zależy od typu podłoża…

Głównym zadaniem obuwia podczas gry będzie amortyzacja stopy i kontrola stabilności. Jeśli mówimy o piłce nożnej, trzeba sobie uświadomić, że jest to wymagający sport, w którym często gracze zmuszeni są do przyjmowania szeregu nienaturalnych pozycji. Niewłaściwie dobrane buty mogą więc znacznie utrudnić grę, co przełoży się na zdrowie i końcowy wynik.

Obuwie powinno przede wszystkim zapewniać amortyzację i doskonałą zwinność. Dlatego w zależności od typu podłoża przydadzą się warianty z dopasowaną podeszwą. Jeśli chodzi o grę na trawie lub murawie, sprawdzą się zwykłe korki. Na rozgrywkę halową najlepiej zastosować obuwie sportowe Nike Court, lub klasyczne halówki. Z kolei do okazjonalnego treningu można ubrać tańsze odpowiedniki, które uchronią stopę przed uszkodzeniem.

Na co zwracać uwagę kupując obuwie?

W pierwszej kolejności warto sprawdzić typ podeszwy. Powinna ona mieć odpowiednią grubość oraz właściwy styl bieżnika. Przy grze na otwartym boisku z trawą lub sztuczną murawą warto postawić na buty Nike Air z wyprofilowanym spodem, który zwiększy przyczepność.

Warto też ocenić, czy produkt jest w pełni wygodny dla naszych stóp. Mowa tu w szczególności o dopasowanym rozmiarze. Zbyt luźne obuwie może powodować ślizganie się stopy i narazić gracza na poważną kontuzję. Z kolei za małe buty Nike Court wywołują otarcia i dyskomfort w trakcie gry.

Które produkty najlepiej wybrać?

Postaw na buty znanych i cenionych marek. Wybierając buty męskie marki Nike zapewnisz sobie komfortowe produkty, które posłużą przez długi czas. Kupując warianty mniej znanych firm na bazarze narazisz się na ryzyko nabycia gorszej jakości butów, które zużyją się po kilku spotkaniach. Dlatego warto wybrać produktu zaufany, który można będzie stosować przez długi czas.

Zastanów się również nad przeznaczeniem obuwia. Do rutynowych treningów wystarczą proste warianty sportowe, w których stopa będzie się czuć komfortowo. Z kolei na poważniejsze spotkania, takie jak rozgrywki ligowe przydać się obuwie z właściwie wyprofilowanym spodem, wygodnym krojem oraz wytrzymałą konstrukcją. Tylko wtedy piłkarz zachowa zwinność i właściwą przyczepność w każdym momencie gry.

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1525258706463 a8c77635beb1cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyN3x8c3VpdCUyMGdyZWVufGVufDF8MHx8fDE2NDI0MTc2NDUixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak długo trwa uszycie sukni ślubnej i kiedy najpóźniej trzeba sią zgłosić do krawca?

1 lipca 2022

Decyzja o ślubie to wcale nie jest pierwszy moment kiedy przyszła panna młoda myśli o sukni ślubnej. Zazwyczaj już dziecięca wyobraźnia podpowiada nam obrazy pięknej i wyjątkowej kreacji na tę…

Czytaj więcej