Jaki materac na chory kręgosłup będzie najlepszy?

photo 1575646205821 33cb8ff90c75cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzMHx8c2xlZXB8ZW58MXwwfHx8MTY0OTM1NDg1NAixlibrb 1.2.1q80w1080

Sen jest bardzo ważnym elementem naszego życia. To czas, w którym cały nasz organizm odpoczywa i regeneruje siły. Warto więc zadbać o komfortowe warunki, aby sen był dla nas najbardziej komfortowy. Szczególnie dotyczy to osób, które cierpią na ból kręgosłupa. W ich przypadku warto zadbać o właściwe podłoże  – wygodny materac, który będzie w pełni odpowiadał potrzebom.

Chory kręgosłup – na co warto zwrócić uwagę w trakcie doboru materaca?

W pierwszej kolejności warto podkreślić, że pacjent może mieć zróżnicowane problemy z kręgosłupem. W zależności od charakteru dolegliwości warto zastanowić się, który wariant będzie  najlepszy. Niektórzy przykładowo borykają się z bólem karku wywołanym dysfunkcją odcinka szyjnego. Inni mogą stosować leczenie przewlekłego bólu kręgosłupa lędźwiowego.

Najlepszy materac pomoże nam utrzymać właściwą postawę podczas snu. To szczególnie istotny aspekt zwłaszcza wśród pacjentów, którzy cierpią na skrzywienie kręgosłupa. Te osoby powinny zwrócić uwagę na odpowiedni typ materaca oraz grubość, która umożliwi zachowanie właściwej postawy ciała.

W pierwszej kolejności zastanów się, czy Twój sen jest komfortowy

Gdy wstajemy rano z łóżka powinniśmy być wypoczęci i w pełni sił. Nie każdy jednak odczuwa taki stan. Jeśli po przebudzeniu cierpisz na ból pleców, ograniczoną możliwość ruchów czy ogólne zmęczenie, możesz mieć problem z niewłaściwie dobranym materacem. Czasem także problemem jest niedopasowana poduszka – przy niewłaściwym ułożeniu głowy w trakcie snu możemy odczuwać intensywny ból w odcinku szyjnym.

Osoby, które stosują leczenie przewlekłego bólu kręgosłupa powinny szczególnie dostosować materac do indywidualnych potrzeb. Warto zastanowić się przede wszystkim nad wyborem odpowiedniego typu produktu. Na rynku najczęściej można znaleźć warianty sprężynowe, które mają odpowiednią wyporność oraz piankowe doskonale dostosowujące się do kształtu ciała.

Waga ciała będzie szczególnie istotna…

Na podstawie masy możemy dobrać właściwy typ materaca. Najczęściej osoby chudsze będą potrzebować miękkiego lub średnio-miękkiego podłoża. W ich przypadku spanie na twardym materacu może być niekorzystne i skutkować efektem obolałego ciała po przebudzeniu.

Im większa masa ciała, tym twardszy powinien być materac. W ten sposób zapewnimy organizmowi możliwość komfortowego rozłożenia ciężaru ciała i rozluźnienia wszystkich mięśni. Będąc w trakcie leczenia bólu kręgosłupa, warto ustalić właściwy typ materaca z lekarzem. W ten sposób unikniemy ewentualnych błędów w trakcie zakupu.

Może spodobać Ci się również:

photo 1482731215275 a1f151646268ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Ile kosztuje tynkowanie domu jednorodzinnego?

1 lutego 2022

Otynkowane ściany będą w pełni zabezpieczone przed działaniem wilgoci. Zaprawa nie tylko zwiększy wytrzymałość budynku, lecz również nada mu właściwego wyglądu. Przeprowadzenie prac wykończeniowych może jednak sporo kosztować… W zależności…

Czytaj więcej