Jak urządzić małą łazienkę w praktyczny sposób?

photo 1560448075 bb485b067938cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMXwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5fHxiYXRocm9vbXxlbnwxfDB8fAixlibrb 1.2.1q80w1080

W dużej części mieszkań sporym wyzwaniem aranżacyjnym może okazać się przygotowanie łazienki. Kilka metrów kwadratowych przestrzeni nie łatwo jest urządzić w taki sposób, by pomieszczenie stało się funkcjonalne i praktyczne. Mimo ograniczonych możliwości da się to jednak zrobić. Na jakie meble postawić? I czy lepiej wybrać kabiny prysznicowe, czy klasyczną wannę?

Mniejsza przestrzeń nie musi oznaczać dyskomfortu

Na rynku można obecnie znaleźć wiele zróżnicowanych artykułów, które skutecznie sprawdzą się również w małej łazience. Producenci doskonale wiedzą, że w mieszkaniach bardzo często jest problem z urządzeniem tego pomieszczenia, dlatego proponują nowoczesne rozwiązania, które ułatwiają to zadanie.

Wszystko zależy od naszych preferencji. Możemy przykładowo zastąpić standardowe szafki na akcesoria podwieszanymi półkami lub zestawami umywalkowymi z wbudowanymi półkami pod spodem. W ten sposób zadbamy o odpowiednie zaplecze i ograniczymy zużycie wolnej przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem będzie również dobór kabiny natryskowej zamiast wanny – w mniejszym pomieszczeniu może się ona po prostu nie zmieścić…

Jaka kabina najlepsza do małej łazienki?

Ze względu na ograniczoną przestrzeń, w tym przypadku lepiej sprawdzą się półokrągłe kabiny prysznicowe, które montowane są bezpośrednio w narożniku. Dzięki takiemu rozwiązaniu przestrzeń w pokoju może być w pełni wykorzystana, a my zyskamy komfortowe miejsce do codziennej pielęgnacji. Kabiny natryskowe dostępne na rynku można zamówić ze zróżnicowanym systemem otwierania drzwi, który również ułatwi dopasowanie produktu do warunków w pomieszczeniu.

Standardowe warianty o wymiarach 90 × 90 w pełni zaspokoją oczekiwania domowników. Kabina łazienkowa może być zamówiona razem z brodzikiem głębokim, który znajdzie inne możliwości zastosowania. Może posłużyć przykładowo jako wanienka do kąpieli dziecka czy miejsce do przeprowadzenia prania ręcznego.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas aranżacji małej łazienki?

Jeśli decydujemy się na instalację muszli klozetowej w tym samym pomieszczeniu, najlepiej wykorzystać specjalne warianty wiszące. Pomogą one efektywniej wykorzystać wolną przestrzeń i ułatwią instalację produktu. Takie systemy nie zajmują wiele miejsca i mają klasyczny, nowoczesny wygląd.

Warto zastanowić się również nad przeniesieniem części akcesoriów inne miejsce. Dotyczy to na przykład pralki, którą często chcemy mieć w łazience, lecz zajmuje ona sporą przestrzeń. Jeśli mamy taką możliwość, możemy ustawić ją na przykład w garażu lub piwnicy. W ten sposób zwolnimy trochę miejsca na ustawienie pozostałych mebli łazienkowych.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 4

Jak długo trwa lakierowanie auta? Na efekt, trzeba będzie chwilę poczekać

1 czerwca 2021

Proces lakierowania pojazdu jest skomplikowany i składa się z kilku, niekiedy nawet kilkunastu etapów. Takie działania wymagają od pracowników sporo doświadczenia oraz wiedzy, która przekłada się później na wyjątkowy efekt.…

Czytaj więcej