Jak dobrze przygotować i wydrukować ulotki reklamowe?

photo 1516383084044 dad75a0ea3f2cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNHx8Zm9sZGVyc3xlbnwxfDB8fHwxNjU5MTAzNzYxixlibrb 1.2.1q80w1080

Wśród narzędzi marketingowych w formie drukowanej, ulotki to jeden z głównych elementów promocji przedsiębiorstwa. Mają one szerokie zastosowanie i mogą trafić do  niejednego potencjalnego klienta. Warunkiem uzyskania oczekiwanego efektu jest stworzenie odpowiedniego projektu ulotki oraz jego właściwy wydruk.

Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie wydruku profesjonalnej drukarni, gdzie można również uzyskać pomoc przy tworzeniu projektu. Tak wyprodukowane ulotki reklamowe, w których dobór kolorystyki i treści jest odpowiedni, szybciej zwrócą na siebie uwagę oraz zapadną w pamięć odbiorcy.

Ulotka reklamowa kolorowa, czy czarno-biała? Co wybrać?

Działalność przedsiębiorstwa indywidualnie determinuje wybór kolorystyki materiałów reklamowych. Zależne to jest od tego, w jaką grupę docelową jest kierowana ulotka, czy folder oraz od tego, jakie usługi lub produkty są reklamowane. Kolorowe ulotki są niezwykle atrakcyjne, a w przypadku niektórych branż zdecydowanie to najlepsze rozwiązanie.

Opcja projektu czarno-białego ulotek jest rzadsza, ale niekiedy taki design jest bardziej adekwatny tak do działalności, jak do potencjalnego odbiorcy. Poza tym ulotki takie na pewno wyróżniają się wśród innych. Kluczowe jest takie zaprojektowanie, by materiał promocyjny był elegancki i przejrzysty oraz opierał się głównie na treści pisanej.

Jakie znaczenie ma rozmiar ulotki?

Wielkość ulotki ma duże znaczenie, a jej wybór zależy od zawartości, czyli ilości obrazów i tekstu. Chcąc przedstawić jak najlepszą ofertę, przedsiębiorca może zdecydować się na największy format, czyli A4. Przekazać wówczas można wiele treści i sporej wielkości grafikę, ale wziąć pod uwagę warto, że taki format nie jest zbyt wygodny.

Najpopularniejszym rozmiarem ulotek jest format A5. Tu również można zmieścić wiele treści i dobrze rozplanować grafikę, a jednocześnie taka ulotka jest wygodniejsza w rozprowadzaniu. Do dyspozycji są również mniejsze formaty, a wybór zależy od promowanej treści i dobrego projektu graficznego.

Metody drukowania materiałów reklamowych

Dobrej jakości ulotka reklamowa musi być wydrukowana na odpowiednim papierze i właściwą metodą. Do dyspozycji jest druk cyfrowy, albo offsetowy, a wybór zależy od ilości zleconych egzemplarzy. Przy niewielkim nakładzie preferowana jest metoda cyfrowa, a powyżej 500 sztuk lepszy jest druk offsetowy.

Wybierając drukarnię i zamawiając ulotki reklamowe, należy zapoznać się z możliwościami firmy i jej realizacjami. Warto powiedzieć, że projekt materiału promocyjnego oraz jego wykonanie jest kluczem do osiągnięcia doskonałego efektu reklamowego.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Jak znaleźć dobrego rekrutera? Na co zwrócić uwagę?

1 września 2021

Zatrudnianie pracowników wiąże się z wieloma elementami, które należy wziąć pod uwagę w procesie rekrutacyjnym. Przede wszystkim należy poświecić dużo czasu na wstępną selekcję CV, a ostatecznie przeprowadzić rozmowy kwalifikacyjne.…

Czytaj więcej