Jak długo trwa uszycie sukni ślubnej i kiedy najpóźniej trzeba sią zgłosić do krawca?

photo 1525258706463 a8c77635beb1cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyN3x8c3VpdCUyMGdyZWVufGVufDF8MHx8fDE2NDI0MTc2NDUixlibrb 1.2.1q80w1080

Decyzja o ślubie to wcale nie jest pierwszy moment kiedy przyszła panna młoda myśli o sukni ślubnej. Zazwyczaj już dziecięca wyobraźnia podpowiada nam obrazy pięknej i wyjątkowej kreacji na tę okoliczność. Jednakże czas, kiedy dochodzi do potrzeby realizacji marzeń z dzieciństwa, to ten kiedy następują zaręczyny.

Do wyboru sukni ślubnej mamy trzy opcje: kupić, wynająć lub uszyć. Wybranie danej opcji determinuje m.in. czas pozostały do ślubu. Szycie sukien ślubnych to pracochłonne i czasochłonne zadanie, w związku z czym jeśli podejmujemy decyzją o zamawianiu sukni u krawcowej, to musimy to zrobić odpowiednio wcześniej. Podpowiadamy poniżej, jak wygląda proces szycia sukienki dla panny młodej.

Projekt sukni ślubnej, jako zadanie numer jeden

To, ile czasu zajmuje uszycie sukni ślubnej, zależy m.in. od stopnia zaawansowania jej projektu. Marzenia o pięknej kreacji muszą być skonsultowane z profesjonalistą – projektantem lub krawcową tak, aby finalnie wymarzona sukienka leżała idealnie i pięknie się prezentowała na pannie młodej. Warto poświęcić temu zadaniu odpowiednią ilość czasu.

Projekt zaczyna powstawać już na pierwszej wizycie w pracowni i warto przy tym powiedzieć, że jest to zazwyczaj wstępny szkic. Niekiedy można zdecydować się na gotowy projekt, o ile salon sukien ślubnych takimi dysponuje. Jeśli nie, to aby suknia powstała w terminie, jej projekt należy stworzyć co najmniej pół roku przed ślubem.

Szycie sukni ślubnej i przymiarki – etap drugi

Dobrze stworzony projekt sukni do ślubu zapewni nie tylko piękny wygląd i spełni dziewczęce marzenia o bajkowej kreacji, ale sprawi, że suknia będzie również na tyle wygodna, że panna młoda nie odczuje dyskomfortu przez całą ceremonię i wesele. Dlatego też proces szycia wiąże się z koniecznością wizytowania pracowni w celu dokonania przymiarki.

W profesjonalnym salonie sukien ślubnych, czy pracowni krawieckiej przymiarki są kluczowe dla stworzenia stroju idealnie pasującego na sylwetkę. Tu również istotne jest czy projekt jest skomplikowany, czy też suknia ma być prostą i elegancką kreacją. Ma to wpływ na ilość przymiarek i całkowity czas wykonania sukni.

Potencjalne poprawki i finalny efekt

 Ostatnie przymiarki, to tak naprawdę zazwyczaj znikome poprawki, pod warunkiem że suknia powstaje pod okiem profesjonalisty. O ile w początkowej fazie szycia przyszła panna młoda jest dokładnie mierzona, o tyle kilka tygodni lub nawet miesięcy później sylwetka może się zmienić. Dlatego w ostatnim etapie krawiec dokładnie już dopasowuje każdy szczegół kreacji.

Może spodobać Ci się również:

photo 1583954964358 1bd7215b6f7acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5NHx8bWV0YWwlMjB3b3JrfGVufDF8MHx8fDE2MzUxNzI5MzMixlibrb 1.2.1q80w1080

Gwintowanie m8 jakie wiertło? Dlaczego wiertło musi być idealnie dopasowane?

1 czerwca 2022

Nacinanie gwintów jest jedną z metod obróbki, która przeprowadzana jest w wielu zakładach produkcyjnych. Do gwintowania zawsze niezbędne są odpowiednie narzędzia, dzięki którym wykonamy określone czynności. Poza tym bardzo ważne…

Czytaj więcej