Jak dbać o drzwi wejściowe do mieszkania?

unnamed file 4

Drzwi do mieszkania muszą spełniać kilka praktycznych warunków. Przede wszystkim służą one zabezpieczeniu rodziny i jej dobytku, a w związku z tym muszą być w pełni antywłamaniowe. Dodatkowymi wartościami będzie wysoka izolacja akustyczna oraz ochrona przed utratą ciepła.

Mieszkając w kamienicy lub bloku wielorodzinnym nasze drzwi wejściowe narażone są często na uszkodzenia i zniszczenie. Wybierając ten element należy również to wziąć pod uwagę, że o wygląd będzie trzeba dbać, by zapewnić dobry stan drzwi przez wiele lat. Wygląd drzwi powinien być brany pod uwagę niemniej niż ich parametry techniczne.

Materiał i wykończenie, jak dbać o drewno, stal, czy PCV?

Drzwi wejściowe do mieszkania w bloku wybieramy pod kątem ich właściwości i funkcjonalności. Często są to drewniane modele i choć ich walory techniczne oraz wygląd są niebagatelne, to już dbałość o zachowanie dobrego stanu wymaga szeregu zabiegów. Oprócz regularnego czyszczenia i konserwacji okresowo zaleca się renowacje takich drzwi.

W przypadku stali, jest to doskonały materiał do zachowania czystości, jednakże rzadziej wykorzystywany na drzwi wejściowe do mieszkania lub domu, ze względu na wygląd. Częstszy materiałem drzwiowym spotykanym w blokach jest PCV. To opcja, która zapewnia łatwą pielęgnację i brak uciążliwych zabiegów. Jednakże mankamentem takich drzwi jest ich mała wytrzymałość, a to oznacza częste drobniejsze lub większe uszkodzenia.

Jak pielęgnować drzwi?

Tak jak wszystkie powierzchnie w domu o drzwi należy dbać w sposób regularny. Stosowanie odpowiednich preparatów przystosowanych do materiału wykończeniowego i miękkiej ściereczki jest tu zasadnicze. W przypadku lżejszych uszkodzeń można, co jakiś czas zmienić okleinę, ale jest to opcja przy tańszych modelach drzwi.

Wybór odpowiedniego modelu z zastosowaniem okleiny najwyższej jakości powinien takim drobnym rysom zapobiec. Mieszkanie w bloku to narażenie strefy wejściowej na większe uszkodzenia, wówczas będzie wymagane odnowienie skrzydła lub całkowita jego wymiana. Również w tej kwestii wybrać należy drzwi wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów tak, by były wystarczająco wytrzymałe.

Drzwi mieszkaniowe bezpieczne i trwałe, czyli jakie?

Technologiczne rozwiązanie problemu dopasowania trwałości, wytrzymałości, parametrów technicznych oraz wyglądu pozwoliły na stworzenie drzwi hybrydowych. Tu drewno stal, aluminium i PCV połączone są ze sobą w taki sposób by oddać wszystkie zalety tych materiałów. Jednocześnie takie drzwi łatwe są w utrzymaniu czystości i nierażone na szereg uszkodzeń.

Może spodobać Ci się również:

photo 1525170483500 d6489955a67fcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNXx8c3VpdCUyMGdyZWVufGVufDF8MHx8fDE2NDI0MTc2NDUixlibrb 1.2.1q80w1080

Garnitur, smoking, frak, czyli dress code eleganckiego mężczyzny

1 lutego 2022

Wielu panów pracujących na stanowiskach średniego i wyższego szczebla mają określony zawodowy dress code. O ile w godzinach pracy zazwyczaj jest to garnitur lub firmowy uniform, o tyle przy różnych…

Czytaj więcej