Ile trwa operacja przepukliny u psa? Dlaczego nie warto rezygnować z tego zabiegu?

photo 1597214840472 aa1eaf0e1faccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHx2ZXR8ZW58MXwwfHx8MTY0NjMwMjg2NAixlibrb 1.2.1q80w1080

Przepuklina to problem, który może dotknąć każdego psa. Często dla wielu właścicieli czworonogów jest to poważny powód do niepokoju, jednak nie zawsze w tym przypadku należy się martwić. W momencie, gdy u naszego pupila pojawi się wybrzuszenie na brzuchu, klatce piersiowej lub pachwinach należy udać się do weterynarza, który oceni stan zwierzęcia.

Przepuklina u psa – kiedy wymagana jest operacja?

W sytuacji, kiedy zauważymy u psa przepuklinę, trzeba zabrać go do gabinetu weterynaryjnego, ponieważ tylko w ten sposób będziemy wiedzieli, jak poważny jest problem. Na szczęście nie każda przepuklina wymaga leczenia chirurgicznego. Co więcej, przepuklina u szczeniaków zazwyczaj wchłania się wraz z wiekiem, co często jest bardzo optymistyczną wiadomością dla właściciela psa.

Niestety, jeśli u psa pojawi się przepuklina pępkowa konieczne, może okazać się leczenie chirurgiczne. Oczywiście to, czy operacja jest konieczna ocenia wyłącznie weterynarz, dlatego zawsze powinniśmy postępować zgodnie z jego zaleceniami.

Jak długo trwa operacja przepukliny?

Czas trwania operacji przepukliny zależy od tego, jak skomplikowany jest zabieg. Operacja przepukliny u czworonoga często trwa nawet 2 godziny, co oczywiście może wiązać się z ogromnym stresem u właściciela. Rokowania takiej operacji zazwyczaj są dobre, jednak niekiedy może dojść do pewnych powikłań.

Podczas operacji weterynarz chirurg jest w stanie ocenić, jak bardzo zostały uszkodzone inne narządy oraz czy w ogóle doszło do jakichkolwiek uszkodzeń. Przeprowadzenie takiej operacji często ratuje życie psa, ponieważ w innym przypadku narządy mogłoby przedostać się pod skórę, a wtedy istnieje już realne zagrożenie życia.

Koszty operacji u psa

Operacja przepukliny u psa zawsze wiąże się z wydatkami, gdzie koszty takiej operacji najczęściej mieszczą się w przedziale 300 zł – 1000 zł. Pomimo wysokiej kwoty, jaką trzeba zapłacić za zabieg rezygnacja z niego może spowodować, że pies będzie odczuwał ból. Poza tym taka sytuacja może doprowadzić także do śmierci czworonoga.

Operacja u psa to bardzo poważny zabieg, który wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym z zachowaniem wszelkich zasad, jeżeli chodzi o leczenie weterynaryjne. Ostatecznie koszty tutaj są kwestią indywidualną, a także zależą od konkretnego gabinetu weterynaryjnego. Pomimo wysokiej kwoty, jaką trzeba zapłacić za leczenie psa nie warto z niego rezygnować wyłącznie z uwagi na koszty z tym związane.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Ile pizza ma kalorii? Sprawdzamy czy smaczna potrawa jest także zdrowa

1 listopada 2021

To smaczna przekąska na imprezy i niezwykle sycące danie równie często włączane do codziennego jadłospisu. Pizza zdobyła rzeszę zwolenników, którzy bez jej wyjątkowego smaku nie potrafią się już dzisiaj obejść.…

Czytaj więcej