Ile kosztuje fotoodmładzanie? Cenne porady

unnamed file

Światło użyte podczas zabiegu reaktywuje tkankę skórną, skraca i odnawia włókna kolagenowe oraz stymuluje aktywność komórek. W efekcie zmarszczki zostają wygładzone, a duże pory wyraźnie zmniejszone.

Fotoodmładzanie – zalety stosowania

Po fotoodmładzaniu skóra staje się gładka i napięta. Zabiegi fotoodmładzania mogą być stosowane w każdym wieku, nawet u młodych osób z pierwszymi oznakami starzenia skóry wystawionej na działanie promieni słonecznych.

Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga żadnego przygotowania. Osoby z opaloną skórą i przyjmujące leki zwiększające wrażliwość skóry na światło nie mogą stosować czegoś takiego jak fotoodmładzanie. Przeciwwskazaniami są także ciąża, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia, choroby endokrynologiczne, bielactwo nabyte i łuszczyca.

Fotoodmładzanie, czyli sprawdzone stosowanie zabiegu

Podczas zabiegu skóra twarzy rozświetlana jest intensywnym migotliwym światłem. W efekcie włókna kolagenowe ulegają skróceniu i regeneracji, a skóra zostaje pobudzona do produkcji nowych włókien. W przypadku zmian naczyniowych, przebarwień, plam starczych, do leczenia tych schorzeń stosuje się specjalne aplikatory zabiegowe, jeżeli wskazuje się na fotoodmładzanie.

Reakcją po ekspozycji na plamy i przebarwienia jest ich brązowienie. Plamy ciemnieją i złuszczają się po 10-12 dniach. Zmiany naczyniowe po zabiegu stają się bardziej wypukłe i zaczerwienione, następnie rozjaśniają się aż do całkowitego zaniku, jeżeli chodzi o fotoodmładzanie. Utrzymanie młodzieńczego wyglądu tak długo, jak to możliwe, było niewątpliwie ważną kwestią dla wielu kobiet w każdym wieku. Dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny estetycznej jesteśmy w stanie nie tylko zahamować, ale także nieco odwrócić proces starzenia.

Fotoodmładzanie – ważne kwestie

Nasza skóra z wiekiem szybciej traci elastyczność i jędrność. To tylko kwestia czasu, zanim pojawią się pierwsze zmarszczki i przebarwienia. W takim razie warto przyjrzeć się zabiegowi odmładzania skóry. To innowacyjna metoda regeneracji skóry za pomocą światła. Dodatkowo jest to bardzo uniwersalny zabieg. Emitowane światło ma również wpływ na drobne linie i piegi, popękane naczynka, rumień, a nawet duże pory w nakierowaniu na fotoodmładzanie.

Zabieg ten jest znacznie mniej inwazyjny od proponowanych do tej pory metod, takich jak peeling chemiczny czy dermabrazja medyczna. Odbywa się to dość szybko i możesz wznowić codzienne czynności następnego dnia. Zabieg zawsze poprzedzony jest konsultacją z licencjonowanym kosmetologiem, podczas której wykluczone są jakiekolwiek przeciwwskazania.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 8

Jaki nadajnik GPS do samochodu wybrać, żeby nie żałować?

1 czerwca 2021

Dobry lokalizator gps w samochodzie obecnie staje się standardem. Chociaż jeszcze kilka lat temu takie. Urządzenie stosowało się głównie w pojazdach firmowych, dziś również posiadacze prywatnych samochodów decydują się na…

Czytaj więcej